Znany nie tylko w regionie festiwal w tym roku również odbył się w idealnych warunkach. Osiemnastu wykonawców walczyło o tytuł najlepszego wykonawcy Karpat.

 

Jak przebiegała impreza?

Po raz pierwszy w tym roku oprócz nagród organizatorów we współpracy z władzami lokalnymi zostały przyznane też wyróżnienia  ZAiKS a także  ZAKR. Pozwoliło to po pierwsze zwiększyć atrakcyjność całej imprezy a po drugie poprawiło budżet. Zdolni i ambitni wykonawcy walczyli o tytuł najlepszego.

 

Ostatni weekend maja może być wspaniały

Cały festiwal potrwał od piątku do niedzieli i zwieńczył go występ gwiazdy wieczoru, Kamila Bednarka z zespołem.  Prowadzeniem konkursu zajęły się osoby znane z TVP  a wśród nich był Mateusz Szymkowiak, którego możecie znać z anteny TVP2.

 

Kto zaczynał na naszym festiwalu?

Wiele osób może nie kojarzyć faktów, ale od wygranej lub udanego występu na Rzeszów Carpathia Festival swoją karierę zaczęły takie sławy jak Pectus, Sarsa czy Kasia Popowska. Dziś ich występy oglądamy w telewizji, na wielkich biletowanych koncertach a ich internetowe kanały z teledyskami osiągają setki tysięcy widzów i miliony wyświetleń. Każde z nich jednak zaczynało właśnie zaliczając bardzo udany występ w naszym festiwalu.

 

Jury

W skład jury konkursu wchodzą właściwie dwa odrębne gremia. Aby zakwalifikować się do konkursu należy przejść pozytywnie eliminacje przed Komisją Kwalifikacyjną, na czele której stoi Dorota Szpetkowska, dopiero kwalifikacja otwiera drogę do oceny właściwego jury na czele którego to stoi  Marek Kościkiewicz, wielki autorytet jeśli chodzi o muzykę i sprawy artystyczne nie tylko w Polsce.