Sala konferencyjna to bardzo ważne miejsce dla każdej firmy. Z tego względu należy dołożyć wszelkich starań, żeby była ona jak najbardziej komfortowa dla samych pracowników, jak i dla osób, które odwiedzają siedzibę firmy okazjonalnie. Możliwości aranżacji sal konferencyjnych jest wiele. Wszystkie potrzebne meble można znaleźć między innymi w salonie mebli biurowych w Katowicach. Na co zwracać szczególną uwagę podczas urządzania sali konferencyjnej?

Okiem eksperta: jak powinna wyglądać sala konferencyjna

Sala konferencyjna przede wszystkim musi być pomieszczeniem przestronnym i dobrze oświetlonym. Powinna mieć ona przynajmniej dwa okna (im więcej tym lepiej – tak jak tutaj). W tak dużym pomieszczeniu nie może zabraknąć klimatyzacji. W pomieszczeniu najlepiej użyć stonowanej kolorystyki – mile widziane są meble biurowe w odcieniach szarości i beżu. Sala konferencyjna pełni funkcje reprezentacyjne, dlatego bardzo ważne jest, żeby postawić w niej na minimalistyczny, elegancki wystrój.

Zastanówmy się nad przeznaczeniem sali konferencyjnej w naszej firmie

W zależności od profilu firmy przeznaczenie sali konferencyjnej może się różnić. Przed zakupem mebli biurowych należy zastanowić się do jakich celów pomieszczenie to będzie u nas wykorzystywane. Czy będzie to miejsce zebrań i dyskusji, czy przede wszystkim szkoleń? Być może okaże się, że po określeniu głównego przeznaczenia tego miejsca zakup niektórych mebli nie będzie wcale potrzebny.

NoNameOffice - meble biurowe katowice

Stół konferencyjny – mebel niezbędny podczas zebrań i ważnych spotkań

W wielu salach konferencyjnych najważniejszym meblem biurowym jest stół. Okazuje się, że wybór konkretnego modelu może przełożyć się na relacje panujące w danej firmie. Okrągły stół symbolizuje partnerskie relacje pomiędzy wszystkimi uczestnikami spotkania. Przy takim stole nie ma lepszych i gorszych, a każdy może czuć się swobodnie. Z kolei stoły konferencyjne o prostokątnych kształtach są chętniej wybierane przez przedsiębiorstwa, w których relacje są bardziej zhierarchizowane. Węższa góra mebla zarezerwowana jest dla osoby na najwyższym szczeblu. Taki wybór może pomóc określić relacje pomiędzy pracownikami.

Nie jest powiedziane, że w sali konferencyjnej musi być stać jeden stół. Powszechnym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą kilku mebli, co pozwala na wymuszenie nawiązywania relacji pomiędzy poszczególnymi osobami. Zakup kilku stołów to dobry pomysł, jeżeli pracownicy często pracują w sali konferencyjnej. Wówczas różne grupy osób mogą korzystać z poszczególnych stołów.

Meble biurowe do sali konferencyjnej muszą charakteryzować się wysoką jakością, gdyż są wizytówką firmy.

Bardzo ważne jest, żeby przy każdym stanowisku znajdowało się gniazdko elektryczne, które umożliwi podłączenie do prądu sprzętu elektronicznego. W przypadku, kiedy sala służy do różnych celów, ciekawym rozwiązaniem jest zakup mobilnych, składanych stołów konferencyjnych. Kiedy wszystkie meble nie są nam akurat potrzebne, możemy je złożyć, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń.

Krzesła gwarancją komfortu uczestników spotkania

Jkrzesła konferencyjne i stółeżeli konferencje i zebrania w naszej firmie mają tendencję do przedłużania się w nieskończoność, zakup wygodnych mebli biurowych jest punktem obowiązkowym. Dobrze, kiedy krzesła mają oparcie i są wykończone miękkimi materiałami. W salonie mebli biurowych w Katowicach dostępne są krzesła konferencyjne wykonane z takich materiałów jak drewno, skóra, skóra syntetyczna, laminat i inne. Siedziska charakteryzują się także zróżnicowaną kolorystyką, dzięki czemu można je z łatwością dostosować do estetyki konkretnego miejsca. Bardzo ważne jest, żeby krzesła posiadały możliwość regulacji wysokości. Pamiętajmy, że będą z nich korzystały osoby o różnym wzroście.

Specjaliści z Katowic rozwiązują problem kabli elektrycznych

Rozrzucone po podłodze kable elektryczne to problem nie tylko natury estetycznej. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ich uporządkowanie – przekonują pracownicy salonu meblowego z Katowic. Na etapie projektowania sali konferencyjnej warto pomyśleć o zakupie pojemników na kable, paneli elektrycznych czy paneli multimedialnych. Te ostatnie nadają się do montowania na ścianach lub stołach. Są one cenione gdyż posiadają różne wejścia na kable – między innymi USB, HDMI, audio i video.

Gdzie w Katowicach znaleźć meble do salo konferencyjnej?

Wszyscy, którzy szukają mebli do sali konferencyjnej w Katowicach powinni udać się do jednego z salonów mebli biurowych. Ci, którzy nie mają do dyspozycji wiele czasu, powinni zapoznać się z asortymentem na stronach internetowych poszczególnych firm. Większość salonów oferuje również sprzedaż za pośrednictwem internetu.