Organizacja biura to wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. W końcu kto nie chce aby siedziba jego firmy wyglądała imponująco. Niestety nie jest to tak proste zadanie, jak się pozornie wydaje. Dowiedz się jak urządzić biuro w 5 krokach i wybrać najlepsze meble biurowe w Katowicach.

Zaplanuj przestrzeń

Biuro jest wizytówką Twojej firmy, nie ma w nim miejsca na przypadkowość. Zanim zaczniesz urządzać je na dobre warto dokładnie zaprojektować i zaplanować jego przestrzeń. Jeżeli nie masz doświadczenia w tego typu projektach warto skorzystać z pomocy specjalisty – projektanta wnętrz. Zgodnie z prawem na każdego pracownika przypada określony metraż biura. Nie bez znaczenia są też zasady BHP i ergonomia pracy. W takich kwestiach nie warto ryzykować. Źle rozmieszczone pomieszczenia lub nieprawidłowy układ biurek potrafią utrudnić pracę niemal każdego działu. Jeżeli nie podoba Ci się perspektywa wynajmu kolejnej osoby i płacenia za dodatkowe usługi skorzystaj z pomocy fachowców sprzedających meble biurowe. Wiele salonów w ramach oferty pomaga klientom zaprojektować przestrzeń.

Wybierz profesjonalne meble biurowe

Biuro to miejsce, w którym większość z nas spędza ponad jedną trzecią swojego dnia. Niestety zazwyczaj siedzimy przy biurko wpatrzeni w ekrany komputerów lub przeglądamy dokumenty. Nie jest to najbardziej naturalna pozycja dla ludzkiego organizmu. Nie bez przyczyny wśród pracowników biurowych królują choroby serca, otyłość czy problemy krążeniem. W związku z tym bardzo ważny jest ruch i aktywność fizyczna w wolnym czasie. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jakość mebli biurowych. Tylko profesjonalne fotele biurowe i biurka spełniają zasady ergonomii i pomagają pracować, a nie przeszkadzają. Niestety popularne meble dostępne w marketach czy sklepach z wyposażeniem domowym nie są przystosowane do wielogodzinnej pracy. Podobnie wygląda sytuacja z fotelami dostępnymi online. Kupując meble biurowe przez Internet niestety zamawiamy przysłowiowego “kota w worku”. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest  zakup profesjonalnych mebli biurowych w sklepie stacjonarnym lub salonie ekspozycyjnym. Znajdziemy je w większość dużych miast w Polsce takich jak Katowice czy Kraków. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc w dobraniu idealnych dla nas mebli przez doświadczony personel.

Zadbaj o detale biura

Nie ważne czy pracujemy czy wypoczywamy, lubimy to robić w przyjemnym otoczeniu. Oczywiście biuro jest miejscem pracy, nie oznacza to jednak, że ma wyglądać smutno i ponuro. Warto zainwestować w takie detale jak zielone rośliny lub ciekawe obrazy. Dzięki temu niewielkim kosztem odświeżymy przestrzeń i nadamy jej przyjemnego charakteru. Dodatkowo zielone rośliny pomogą zrelaksować się zmęczonym oczom i oczyszczą powietrze w biurze.

Stwórz przestrzeń do wypoczynku

Specjaliści już dawno odkryli, że nie jesteśmy w  stanie pracować 8 godzin bez przerwy. Skupienie się na tak długi okres jest praktycznie niemożliwe i konieczne są chwile odpoczynku dla naszego umysłu i ciała. Dlatego warto w biurze wyznaczyć przestrzeń, która będzie służyć do “złapania oddechu”. Wystarczy wygodny fotel, kanapa i stolik kawowy. co ciekawe takie pomieszczenie możemy z powodzeniem wykorzystać jako miejsce spotkań lub poczekalnię dla naszych klientów. Na pewno będą się tam czuć lepiej niż na korytarzu.

Nie zapomnij o dobrej atmosferze  

Wszystkie aspekty, o których wspomnieliśmy w powyższych punktach są bardzo ważne, ale zastąpią przyjaznej atmosfery. Pamiętajmy o tym aby każdy w biurze czuł się dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z salonem mebli biurowych http://nonameoffice.pl zlokalizowanym w Katowicach